fb-icon.png
CZ | EN
Naši partneři
Garant soutěže, hlavní organizátor

logo_ascr.png

Partner, spoluorganizátor

logo_voc.png

Za podpory

logo_vinarsky-fond.png   vina_z_moravy.jpg

Znojmo

Soutěž "Sommelier Moravy" se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky

logo_ministerstvo-zemedelstvi

Mediální partneři

logo_wine&degustation.png

logo_sommelier.png

Partneři

Svaz vinařů ČR

NVC Salon vín

Hotel Regina  Hotel Galant

krasny-sklep-logo1.png

pulltex-logo.jpg

voc-valtice.jpg


Archiv

Titul Junior Sommelier Moravy míří i letos na Slovensko

Letošní pátý ročník soutěže Junior Sommelier Moravy, která se konala 23. 11. v Louckém klášteře ve Znojmě, zná své vítěze. Mezi 17 soutěžícími z 8 škol kraloval Erik Dorušinec ze slovenské Trnavy.

Finalisté letošního ročníku

1. místo Erik Dorušinec, Súkromná SOŠ Gos-SK, Trnava
2. místo Anna Hrazdilová, Masarykova universita
3. místo Barbora Nixová, SOU a SOŠ SČMSD Přímětická, Znojmo
Vážení sommelieři, sommelierky a studenti,

dovolujeme si Vás pozvat na 5. ročník soutěže sommelierů o titul Junior Sommelier Moravy. Soutěž bude zaměřena na dovednosti a znalosti o vínech z Moravy a Čech. Věřím, že tato soutěž s garancí AS ČR bude pro každého mladého sommeliera přínosem a podporou pro tuzemské vinaře a jejich vína.

Soutěž se koná: 23. listopadu 2017 ve čtvrtek, v Louckém klášteře ve Znojmě.

Těšit se můžete na exkurzi a to den před soutěží: 22. listopadu 2017 ve středu – Vinařství Trávníček a Kořínek – červená vína – přednáška a exkurze.

Těšíme se na setkání s Vámi.

Mgr. František Koudela
Ředitel soutěže

 

Děkujeme ministrovi zemědělství Marianu Jurečkovi za udělení záštity nad 5. ročníkem soutěže mladých sommelierů o titul Junior Sommelier Moravy 2017 i za finanční podporu akce. Jsme rádi, že soutěž je panem ministrem vnímána jako významná akce podporující rozvoj mladých sommelierů a tuzemských vín a vinařů!

Soutěž se koná 22. – 23. listopadu 2017 na Znojemsku.

Ke stažení:
Titul Junior Sommelier Moravy míří i letos na Slovensko – Tisková zpráva (.docx)
Titul Junior Sommelier Moravy míří na Slovensko

Čtvrtý ročník soutěže Junior Sommelier Moravy, která se konala tento týden v Louckém klášteře ve Znojmě, zná své vítěze. Mezi 19 soutěžícími z 10 škol kralovala Nina Šallaiová ze Slovenska. Všichni soutěžící ale předvedli kvalitní výkony a ukázali, že vínu rozumí. „Tuto soutěž pořádáme s cílem posílit odborné znalosti o víně v gastronomii. A rok od roku úroveň soutěže stoupá, čehož mám opravdovou radost. Soutěžící disponovali nejen ohromnými znalostmi, ale také například i velmi vysokou schopností vyjadřování během degustace vín,“ hodnotí soutěž její ředitel František Koudela.

Kladně hodnotí celou soutěž také Martin Pastyřík, prezident Asociace sommelierů ČR, která je hlavním organizátorem soutěže: „Jsem velmi rád, že i v tomto roce, jsem měl jako porotce možnost sledovat a hodnotit mladé sommelierky a sommeliery při soutěži „Sommelier Moravy“. Díky tomu, že mám i možnost porovnat úroveň soutěžících s podobnými soutěžemi v zahraničí, bych chtěl vyzdvihnout hlavně praktické dovednosti všech soutěžících. Opět jsem se přesvědčil, že úroveň našich soutěží a celková organizace stále stoupá a za to bych chtěl všem zúčastněným poděkovat.“

Nejlepší výkon ze soutěžících předvedla Nina Šallaiová (Súkromná SOŠ Gos, Slovensko), druhé místo obsadila Zuzana Komůrková (SOU a SOŠ Přímětická, Znojmo), třetí skončila Anna Hrazdilová (SŠ Brno, Charbulova) a čtvrtou příčku obsadila Romana Hlaváčková (Jazyková škola Znojmo, odchovankyně SOU a SOŠ Přímětická, Znojmo).

Součástí soutěže byly i letos odborné přednášky a doprovodné aktivity. A kdy bude příští ročník? Zapište si do diáře termín 22. – 23. 11. 2017 a sledujte náš web. 

Vážení sommelieři, sommelierky a studenti,

dovolujeme si Vás pozvat na 4. ročník soutěže sommelierů o titul Junior Sommelier Moravy. Soutěž bude zaměřena na dovednosti a znalosti o vínech z Moravy a Čech. Věřím, že tato soutěž s garancí AS ČR bude pro každého mladého sommeliera přínosem a podporou pro tuzemské vinaře a jejich vína.

Soutěž se koná: 24. listopadu 2016 ve čtvrtek, v Louckém klášteře ve Znojmě

Program exkurze 23. listopadu 2016 ve středu
Vinařství: VINO HORT
Místo: Degustační sklep - Dobšice č. 69
Jak se tam dostanete: mapa zde
Termín: 23.11.
Čas: 17.00 hod. do cca 20.00 hod.

  • Prohlídka vinařství
  • Technologie využívané ve vinařství
  • Degustace vín (VOC, rosé, sur-li, crémant)
  • Zakončeno večeří v degustačním sklepě

Těšíme se na setkání s Vámi.

Mgr. František Koudela
Ředitel soutěže

 

Akce se koná pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky.

 

Znojmo 790: Královské město Znojmo - rok plný oslav

V roce 2016 slaví město Znojmo 790 let od založení královského města Přemyslem Otakarem I. A právě v tomto duchu se nese i celý rok 2016. Podtitul Znojmo 790 mají kulturní, společenské i sportovní akce. Město cílí i na turisty. Cílem projektu oslav je komunikace výjimečnosti města Znojma, posílení hrdosti občanů na místo, ve kterém žijí, i edukace mladé generace. Za celým projektem stojí město Znojmo a Znojemská Beseda. Ke komunikaci využívají zejména dva komunikační kanály: web www.znojmo790.cz a facebook Znojmo a Objevte Znojmo.

Poslední den roku 2015 Znojmo odhalilo nové logo a představilo jej veřejnosti. Hlavní dominantou loga jsou číslice 7, 9 a 0. Tato podoba loga však nebyla konečná. V průběhu roku se mění jeho barevné přizpůsobení různým akcím i vyrobení velkého 3D loga.

Ke komunikaci výjimečnosti města a jeho historie se také vytvořili dva nové propagační spoty: