fb-icon.png
CZ | EN
Naši partneři
Garant soutěže, hlavní organizátor

logo_ascr.png

Partner, spoluorganizátor

logo_voc.png

Za podpory

logo_jihomoravsky-kraj.png logo_vinarsky-fond.png   vina_z_moravy.jpg

Znojmo

Soutěž "Sommelier Moravy" se koná pod záštitou ministra zemědělství

logo_ministerstvo-zemedelstvi

Mediální partneři

logo_wine&degustation.png

logo_sommelier.png

Partneři

Svaz vinařů ČR

NVC Salon vín

Hotel Regina  Hotel Galant

krasny-sklep-logo1.png

logo-merlot.png

pulltex-logo.jpg

voc-kravi-hora.jpg

Sommelier Moravy 2018

Školení, semináře, soutěž

Kategorie: Junior (do 21 let) a nově kategorie Profesionál

Obě kategorie jsou zaměřeny na Moravu a Čechy

Termín konání 21. - 22. 11. 2018

Kdo již překročil hranici 21 let, tak je tu příležitost právě pro vás! Navazující kategorie profesionál.

I tentokrát se můžete těšit na doprovodný program: exkurze a společenský večer



Den první: 21. 11.

Program:

Čas písemného testu: 15.00 hod.

Místo konání: Loucký klášter u „Svatých“ Znojmo

Písemný test píší společně obě kategorie. Povinně sommelierské oblečení.

Čas exkurze: 17.00 hod.

Místo konání: Nový Šaldorf, vinařství Dobrá vinice vinařství s.r.o. a vinařství Krásný sklep

Společná exkurze pro juniory, profesionály, porotu: Dobrá vinice vinařství s.r.o. – Úplně jiná vína (vinice a hrozny v souladu s přírodou) - Petr Nejedlík, enolog,

Večeře – vinařství Krásný sklep, Jana Tkadlecová



Den druhý: 22. 11.

Program:

8.00 - 8.20 přivítání, prezence, zahájení soutěže

8.30 – 9.30 degustace anonymních vzorků – ústní formou

9.30 - 9.50 přestávka – občerstvení

9.50 – 10.20 přednáška – Vína originální certifikace - VOC Kraví Hora – Ing. Liana Hrabálková, předsedkyně spolku

10.20 – 10.30 vyhlášení 12 semifinalistů kategorie junior

10.30 – 11.30 servis červeného vína kategorie junior

11.30 - 12.20 oběd

12.20 – 12.30 vyhlášení 12 semifinalistů kategorie profesionál

12.30 – 13.30 servis červeného vína kategorie profesionál

13.30 – 13.45 přestávka, občerstvení

13.45 – 14.15 přednáška - Výroba šumivých vín a jejich členění – Ivo Dvořák, viceprezident AS ČR, lektor

14.15 vyhlášení 3 finalistů v kategorii junior

14.30 – 15.30 finálové vystoupení juniorů

15.35 vyhlášení 3 finalistů v kategorii profesionál

15.50 – 17.10 finálové vystoupení profesionálů

17.10 porada poroty

17.10 – 17.40 Role médií a marketingu ve světě vína – orientace mladého sommeliera v informačních zdrojích – Michal Šetka, šéfredaktor časopisu WINE & Degustation

17.40 – 18.00 správná řešení, postupy, výsledky finálových disciplín

18.05 vyhlášení výsledků a předání diplomů a cen

18.40 slavnostní ukončení