fb-icon.png
CZ | EN
Naši partneři
Garant soutěže, hlavní organizátor

logo_ascr.png

Partner, spoluorganizátor

logo_voc.png

Za podpory

logo_vinarsky-fond.png   vina_z_moravy.jpg

Znojmo

Mediální partneři

logo_wine&degustation.png

logo_sommelier.png

Partneři

BS Vinařské potřeby

Svaz vinařů ČR

NVC Salon vín

Mladí vinaři

Hotel Galant

krasny-sklep-logo1.png

logo-merlot.png

pulltex-logo.jpg

logo_bacch.jpg
vinarstvi-lahofer.png

Bohemia sekt

Sommelier Moravy 2020

Školení, semináře, soutěž

Kategorie: Junior (do 21 let) a kategorie Profesionál

Zaměřeno na Moravu a Čechy

Termín konání 25. - 26. 11. 2020

Místo konání: Znojmo


Novinka: seminář Sommelier Moravy určený pedagogickým pracovníkům

Termín konání: září 2020

Místo konání: Praha



září 2020 (termín bude upřesněn), místo konání: Praha

Novinka: seminář Sommelier Moravy určený pedagogickým pracovníkům

Seminář zaměřený jako přípravný odborný workshop pro pedagogy, kteří připravují studenty na soutěž.

Program:

Servis vína
Degustace vína
Vinařství a vinohradnictví ČR a novinky
VOC
Kde hledat informace
Simulované testové otázky
Nejčastější chyby

Přednáší: Ivo Dvořák, viceprezident AS ČR, lektor a František Koudela, ředitel pro vzdělávání a soutěže Asociace sommelierů ČR

Délka semináře 6 hodin.



25. 11. 2020 (středa), místo konání: vinařství LAHOFER, U Hájku

15.00 hod.
Písemný test kategorie Junior a Profesionál.
Povinně sommelierské oblečení.

16.15 hod.
Exkurze (pro Juniory, Profesionály, porotu): výrobna, návštěvnické reprezentativní centrum vinařství LAHOFER

logo_lahofer.jpg

17.00 hod.
Přednáška: Vinařská oblast Čechy s degustací typických vín, Ivo Dvořák, viceprezident AS ČR, lektor

17.45 hod.
Přednáška: Mladí vinaři – víno je náš život, naše práce i naše vášeň (spolek vinařů a vinařek z České republiky mladší čtyřiceti let), degustace, Dominika Černohorská

18.30 hod.
Večeře

Dopravu si zajišťuje každý individuálně.



26. 11. 2020 (čtvrtek), místo konání: Loucký klášter

8.00 - 8.20 přivítání, prezence, zahájení soutěže

8.30 - 9.30 degustace anonymních vzorků – ústní formou, kategorie Junior a kategorie Profesionál

9.30 - 9.50 přestávka – občerstvení

9.50 - 10.20 přednáška: Slovácká vinařská podoblast s degustací typických vín, Libor Nazarčuk, Moravský sommelier

10.20 - 10.30 vyhlášení 12 semifinalistů kategorie Junior

10.30 - 11.30 servis červeného vína kategorie Junior

11.30 - 12.20 oběd

12.20 - 12.30 vyhlášení 12 semifinalistů kategorie Profesionál

12.30 - 13.30 servis červeného vína kategorie Profesionál

13.30 - 13.45 přestávka, občerstvení

13.45 vyhlášení 3 finalistů v kategorii Junior

14.00 - 15.00 finálové vystoupení juniorů

15.05 vyhlášení 3 finalistů v kategorii Profesionál

15.20 - 16.30 finálové vystoupení profesionálů - změna finálové disciplíny

16.30 - 16.45 porada poroty

16.45 - 17.00 správná řešení, postupy, výsledky finálových disciplín

17.00 vyhlášení výsledků a předání diplomů a cen

17.30 slavnostní ukončení